headerphoto

Brighton

Pokud plánujete dovolenou ve Velké Británii, Brighton by určitě neměl chybět na seznamu míst, které je třeba navštívit. Brighton se nachází v hrabství Východní Sussex a je centrem jihovýchodní Anglie. Každý rok navštíví Brighton zhruba osm milionů turistů a také stovky zahraničních studentů, kteří sem přijíždí na jazykové kurzy v Anglii, a takto vysoké číslo má rozhodně svoje důvody.

Brighton je populární destinace také především kvůli svoji ideální poloze na jižním pobřeží. Doprava do Brightonu je celkem nenáročná, vlaky z Londýna jezdí několikrát za hodinu a poloha města je výhodná i z hlediska letecké dopravy – mezinárodní letiště Londýn Gatwick je vzdálené zhruba 30 minut vlakem.

Hlavním lákadlem pro turisty je hlavně poloha města přímo u moře a městká plaž, která nabízí mnoho atrakcí, především pak molo z roku 1899, které je dominantou města a na kterém najdete vše od restaurací přes kasino az po pouťové atrakce. Další významnou památkou, kterou město nabízí, je Brighton Pavilion, který je velmi specifický pro svůj architektonický styl a design interieru. Nutný je pak výlet na útesy Seven Sisters, které jsou blízko Brightonu a které jsou často označovány za jedno z nejkrásnějších míst Anglie.

Brighton je ale také významný svoji kulturní scénou. Brighton je městem festivalů po celý rok, hlavní sezona ale začíná na přelomu května a června a končí řírijnu. Pravděpodobně nejznámnějším festivalem je The Beach Boutique, na kterém pravidelně vystupuje světově proslulý Fatboy Slim. Další typickou událostí je Brighton Pride, letní karneval proti diskriminaci homosexuálů. Najdeme zde ale i celou řadu menších festivalů zamerených na divadlo, pouličníi umění a mnoho dalšího.

Vedle zábavy je Brighton i městem studentů a vzdělanosti. Ve městě sídlí dvě univerzity, University of Brighton a University of Sussex. Atmosféra a blízkost Londýna dělá z Brightonu ideální misto pro dovolenou, univerzitní studium i pro jazykové kurzy pro všechny věkové kategorie.

Jedinečná atmosféra města dělá z Brightonu perlu jižní Anglie, kterou je jistě třeba navštívit a užít si ji v celé její kráse.

Užitečné 

Před cestou do Londýna si můžete prohlédnout předpověď počasí v Londýně a nejen tam. Pokud často cestujete, mohou se Vám hodit také letenky do Anglie.