headerphoto

Letiště Londýn Gatwick

Letiště Londýn Gatwick (London Gatwick Airport, kod IATA:LGW) je druhým nejvýtiženějším londýnským letištěm dle počtu přepravených cestujících. Za rok 2008 bylo na letišti Gatwick přepraveno přes 34 milionů cetujících což stačilo na 28. místo na světě v žebříčku nejvytíženější letišť co do počtu přepravených pasažérů. v roce 2007 byl London Gatwick ve stejném žebříčku dokonce na 22. místě na světě.

Letiště Londýn Gatwick

Letiště London Gatwick najdeme v hrabství West Sussex asi pět kilometrů severně od městečka Crawley. Gatwick leží na půl cesty mezi Londýnem a Brightonem. Od každého města je vzdáleno zhruba čtyřicet kilometrů. Letiště je v provozu pro civilní přepravu od třicátých let dvacátého století, dříve toto místo sloužilo dokonce jako dostihové závodiště.


V současnosti je letiště hojně využíváno pro charterové lety a nizkonákladovými leteckými společnostmi. Do Prahy z letiště London Gatwick létá společnost Easy Jet, která létá z tohoto letiště i do polského Krakowa.

Letenky London Gatwick

Letiště London Gatwick je s okolními městy spojeno autobusovou dopravou. V objektu letiště se nachází železniční stanice, vlaky spojují Gatwick s Londýnem i Brightonem. Nejznámnějším vlakovým spojem do Londýna je Gatwick Express jenž jezdí na londýnské nádraží Victoria.


Užitečné 

Před cestou do Londýna si můžete prohlédnout předpověď počasí v Londýně a nejen tam. Pokud často cestujete, mohou se Vám hodit také letenky do Anglie.