headerphoto

Letiště Londýn Heathrow

Letiště Londýn Heathrow (London Heathrow Airport, kod IATA:LHR) bylo za rok 2008 třetím nejvytíženějším letištěm na světě co do počtu přepravených cestujících. Počet přepravených cestujících, jenž byl za rok 2008 přes 67 milionů, dělá z letiště Heahtrow nejvytíženější letiště v počtu přepravených cestujících nejen ve Spojeném království, ale i v celé Evropě. Z letiště London Heathrow létají do Prahy British Airways a ČSA.

London Heathrow Airport slouží pro civilní dopravu od roku 1946, začátky letiště však sahají do třicátých let dvacátého století. Letiště stojí v katastru londýnské městské části Hillingdon, ve východní části Londýna. Letiště Heathrow je jedním ze dvou londýnských letišť (spolu s London City Airport), jenž leží uvnitř hranic tzv. Velkého Londýna. Letiště leží cca 25 kilometrů od centra Londýna.

Letenky Londýn Heathrow

Letiště Londýn Heathrow je z Londýna dostupné po dálnících M4 a M25, autobusovou dopravou, metrem (London Underground Piccadilly line), vlakem a také linkou Heathrow Express, jenž je nejrychlejším spojením Londýna s letištěm Heathrow.Užitečné 

Před cestou do Londýna si můžete prohlédnout předpověď počasí v Londýně a nejen tam. Pokud často cestujete, mohou se Vám hodit také letenky do Anglie.