headerphoto

Letiště Londýn Luton

Letiště Londýn Luton (London Luton Airport, kod IATA:LTN), je letiště ležící více než padesát kilometrů severně od Londýna asi tři kilometry východně od Lutonu v hrabství Bedfordshire. V roce 2008 letiště London Luton přepravilo přes deset milionů cestujících.

Letiště Luton je využíváno nizkonákladovými leteckými společnostmi a pro charterové lety. Z letiště London Luton léta do Prahy Wizz Air. Který také létá z letiště Londýn Luton do polských měst Poznaň, Katovice a Wroclaw. Na slovenské letiště Poprad-Tatry odtud létá letecká společnost Danube Wings. Easy Jet létá z Lutonu mimo jiné do polského Krakowa.

Letenky Londýn Luton

Letiště v Lutonu je z Londýna dosažitelné po dálnici M1, která vede několik kilometrů od letiště. Autobusové spojení s Londýnem zajišťují společnosti Easybus a Terravision. Vlakové nádraží Luton Airport Parkway je od letiště vzdáleno asi dva kilometry a z letištěm ho spojuje autobusová kyvadlová doprava. z tohoto vlakového nádraží jezdí vlaky na londýnské nádraží St Pancras.Užitečné 

Před cestou do Londýna si můžete prohlédnout předpověď počasí v Londýně a nejen tam. Pokud často cestujete, mohou se Vám hodit také letenky do Anglie.