headerphoto

Letiště Londýn Stansted

Letiště Londýn Stansted (London Stansted Airport, kod IATA:STN), leží v hrabství Essex, cca padesát kilometrů severovýchodně od centra Londýna. Letiště Stansted je třetím nejvytíženějším letištěm z londýnských letišť co do počtu přepravených pasažérů. Za rok 2008 letiště Stansted přepravilo přes 22 milionů cestujících.
 

Letiště Stansted slouží zejména pro nízkorozpočtové aerolinie a pro charterové lety. Z londýnského letiště Stansted létá společnost Ryanair do Prahy a do Brna a také do Bratislavy a blízkých polských měst jako je Poznaň, Lodž, Wroclaw, Katowice a Krakow.

Letenky Londýn Stansted

Cambridge a Londýn spojuje s letištěm Stansted dálnice M11. Londýn je spojený s letištěm autobusovými linkami, které končí na Victoria Coach Station, Liverpool Street Station a Golders Green. v objektu letiště Stansted je železniční stanice, ze které jsou vypravovány vlaky do cambridge, Leicesteru a Londýna. Do Londýna jezdí Stansted Express, který jezdí na londýnské nádraží Liverpool Street Station.

Užitečné 

Před cestou do Londýna si můžete prohlédnout předpověď počasí v Londýně a nejen tam. Pokud často cestujete, mohou se Vám hodit také letenky do Anglie.