headerphoto

Letiště v Londýně

Mezi londýnská letiště počítáme pět letišť. Jsou jimi London Heathrow Airport, London Gatwick Airport, London Stansted Airport, London Luton Airport a London City Airport.

Nejméně vytíženým letištěm co do počtu přepravených cestujících je London City Airport. Toto letiště přepravilo za rok 2008 okolo tří a půl milionu cestujících. Nejvíce vytíženým letištěm je London Heathrow Airport, toto letiště přepravilo za rok 2008 přes 67 milionů cestujících.

Letenky Londýn

Nejdostupnějším letištěm z centra Londýna je London City Airport. Toto letiště má však nejméně spojení s Evropou. Z ostatních letišť je nejdostupnější London Heathrow Airport. Do České republiky létají letecké společnosti z letišť Heathrow, Stansted, Gatwick a Luton.

V oblasti tzv. Velkého Londýna se nachází jen dvě z pěti letišť, jsou jimi London City Airport a London Heathrow Airport. Zbývající tři letiště leží čtyřicet až padesát kilometrů od centra Londýna. Nejblíže k Londýnu z nich leží Gatwick, asi čtyřicet kilometrů od Londýna.Užitečné 

Před cestou do Londýna si můžete prohlédnout předpověď počasí v Londýně a nejen tam. Pokud často cestujete, mohou se Vám hodit také letenky do Anglie.