headerphoto

Londýn

Londýn (London) je jednou z největších a také nejvýznamnějších světových metropolí. Londýn patří mezi nejvýznamnnější kulturní, finanční, průmyslová i sportovní centra světa. Londýn je také hlavním městem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

V Londýně samotném žije přes sedm a půl milionů lidí. Londýn je obrovským multikulturním městem v němž najdeme příslušníky takřka všech národností světa.

Londýn - House of Parliament

Londýn je také turistickým centrem a jedním z nejnavštěvovanějších míst na světě. Však má také co nabídnout. Turisty lákají k návštěvě nejen místa spjatá s životem britské královské rodiny, jako jsou například Buckinghamský palác a Kensingtonský palác, ale také mnoho dalších památek, atrakcí a zajímavých míst, jenž se staly symboly Londýna. Patří mezi ně Tower Bridge,  Westminsterský palác a Big Ben, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Downing Street, Katedrála Svatého Pavla, londýnská City, Londýnské oko a mnoho dalších.

Londýn (London)

Londýn také  skýtá mnoho divadel, galerií a muzejí. Mezi nejznámnější na světě patří Britské muzeum, skrývající mnoho světových unikátů a jedinečných výstavních exponátů z celého světa. A také Muzeum voskových figurín Madame Tussaud.


Londýn je i sportovním centrem. Mimo toho, že je sídlem několika známých fotbalových klubů bývá i dějištěm významných sportovních událostí. Tou největší budou v roce 2012 olympíjské hry. olympíjské hry se budou konat v Londýně již po třetí. maposledy se Olympíjské hry uskutečnily v Londýně v roce 1948.Užitečné 

Před cestou do Londýna si můžete prohlédnout předpověď počasí v Londýně a nejen tam. Pokud často cestujete, mohou se Vám hodit také letenky do Anglie.