headerphoto

Památky a zajímavosti v Londýně

V Londýně najdeme mnoho památek a turistických zajímavostí. Zde je jen malý přehled těch nejvyhledávanějších.

Tower Bridge
Známý londýnský zvedací most přes řeku Temži. Most byl postaven na konci devatenáctého století ve stylu viktoriánské gotiky. Ve věžích mostu najdeme expozici o historii Tower Bridge.
Tower
Tower nebo také Tower of London je komplex budov sloužící v minulosti jako pevnost a také jako královský palác. V paláci jsou k vidění britské korunovační klenoty.
Buckinghamský palác
Sídlo britské královny. V současnosti bývá v letním období část paláce přístupná turistům. Oblíbenou turistickou atrakcí je střídání stráží před Buckinghamským palácem.
Katedrála Sv.Pavla
Katedrála pocházející ze sedmnáctého století, na jejím místě však stála katedrála již v sedmém století. Katedrála Svatého Pavla je sídlem londýnského arcibiskupa.
Kensingtonský palác
Kensingtonský palác je královskou rezidencí, měla zde své sídlo i princezna Diana. Dnes je část pokojů Kensingtonského paláce přístupná turistům. najdeme zde i výstavu o princezně Dianě.
Westminsterský palác
Westminsterský palác je sídlem britského parlamentu, to znamená Sněmovny lordů a Dolní sněmovny. Budova bývá proto i označována jako Houses of Parliament. Součástí budovy je i známá hodinová věžBig Ben.
Britské muzeum
Jedno z nejvýznamnějších a nejznámnějších muzejí na světě. britské muzeum bylo otevřeno v polovině osmnáctého století. V Britském muzeu najdeme mimo jiné egyptské mumie, sochu Moai z Velikonočních ostrovů i známou Rosettskou desku.
Muzeum voskových figurín Madame Tussaud
Muzeum vystavuje voskové podobizny slavných žijících i nežijících osobností. Patří mezi nejnavštěvovanější londýnské atrakce. Na jeho nynějším místě na Marylebone Road ho najdeme již od roku 1884.
London Eye
London Eye, neboli Londýnské oko je největším vyhlídkovým kolem na světě. Z původně dočasné atrakce z přelomu tisíciletí se kolo, jenž je vysoké 135 metrů, stalo trvalou dominantou Londýna.Užitečné 

Před cestou do Londýna si můžete prohlédnout předpověď počasí v Londýně a nejen tam. Pokud často cestujete, mohou se Vám hodit také letenky do Anglie.